Posted by biznes | File under :


Produkcja sera koziego biznes.
Ser


          Produkcja sera koziego to pomysł na biznes na wsi i w mniejszych miejscowościach. Z roku na rok wzrasta zainteresowanie klientów serami wytwarzanymi w tradycyjny sposób. Sery regionalne cechuję ekologia, brak konserwantów i innych dodatków. Ser kozi posiada wiele zalet w stosunku do sera krowiego. Dobrze wpływa na trzustkę i pomaga obniżyć poziom cholesterolu. Jest to pomysł na biznes, który można realizować na wsi.

Co warto wiedzieć produkcja sera koziego. 

        Odmiany serów regionalnych są różne np. z orzechami, czarnuszką, papryką.  Ceny serów regionalnych wytwarzanych przez rolników są zdecydowanie wyższe niż sera sprzedawanego w supermarketach.. Sery kupowane są nie tylko przez smakoszy, ale także przez osoby uczulone np. na krowie mleko. Kilogram sera uzyskuje się z 10 litrów mleka. Ceny za kilogram sera wynoszą od kilkudziesięciu do ponad stu złotych. Ser można sprzedawać na rynku lokalnym oraz oferować klientom z innych krajów.

Unia Europejska a produkcja sera koziego.

       Osoby decydujące się na wytwarzanie regionalnych serów mogą ubiegać się o dotację z Unii Europejskiej. Z jednej kozy można uzyskać od 3 do 5 litrów mleka dziennie. Prowadzenie takiego biznesu wymaga uzyskania wielu pozwoleń. Jednym z nich jest zgoda lekarza weterynarza. Sery poddawane są badaniom laboratoryjnym. Zyski ze sprzedaży sera wynoszą od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Na wyższe zyski mogą liczyć przedsiębiorcy sprzedający ser zagranica. Produkcja sera koziego dobrej jakości może być dobrym pomysłem na biznes.

5 komentarzy:

  1. Fajnie jest mieć własną firmę. Zawsze chciałem mieć własną firmę. To było moje marzenie, które się spełniło. Na stronie internetowej http://blueoak.pl/uslugi/fuzje_przejecia znajdziecie fajne informacje na temat fuzji, przejęcia, wyceny, ale także konsultingu. Moim zdaniem to najlepsza firma w Polsce, która oferuje usługi dla firm tego typu. Warto pamiętać również o księgowości - to ważna sprawa.

    OdpowiedzUsuń
  2. Prowadzenie własnej firmy to duża odpowiedzialność. Aby być na topie trzeba stale śledzić swoją konkurencję i na bieżąco rozwijać swój biznes. W takich działaniach wspomóc nas może specjalne oprogramowanie dedykowane dla biznesu - https://craftware.pl/, które można wykorzystać np. do zwiększenia sprzedaży, czy też zbudowania trwałych i pozytywnych relacji z klientami.

    OdpowiedzUsuń
  3. Produkty takie jak artykuły spożywcze warto jest sprzedawać również przez internet. Handel internetowy produktami spożywczymi tzw. e grocery https://www.przelewy24.pl/blog/e-grocery-rosnie-w-sile-sprawdz-jak-wielu-polakow-robi-zakupy-spozywcze-online staje się co raz bardziej popularny z roku na rok. Klienci w ten sposób często kupują produkty trudno dostępne w sklepach stacjonarnych i docierają do lokalnych sprzedawców.

    OdpowiedzUsuń
  4. Uwielbiam wszelkiego rodzaju sery, jednak otworzenie biznesu w tej branży mogłoby być dla mnie sporym wyzwaniem.
    -----------------------------------
    https://polskielajki.pl/

    OdpowiedzUsuń
  5. Otwarcie sklepu monopolowego to wyzwanie, ale może być również szansą na rozwinięcie własnego biznesu. Przed podjęciem działalności, należy zdobyć odpowiednie zezwolenia i licencje, aby móc legalnie sprzedawać alkohol wysokoprocentowy. Skontaktuj się z lokalnymi urzędami, takimi jak urząd skarbowy czy urząd miasta, aby dowiedzieć się o procedurach i dokumentach wymaganych do otwarcia sklepu monopolowego. Następnie, znajdź odpowiedni lokal, który spełnia wymogi sanitarno-higieniczne i przestrzenne. Dobrze jest również zastanowić się nad asortymentem alkoholi, uwzględniając preferencje lokalnych klientów. Otwarcie sklepu monopolowego to proces, który wymaga starannego planowania, ale może być satysfakcjonującym przedsięwzięciem biznesowym.

    OdpowiedzUsuń