Posted by biznes |
Salon używanych sukien ślubnych biznes.
Salon sukien.

                Dane dotyczące zawierania związków małżeńskich mówią, że liczba zawierania nowych małżeństw z roku na rok utrzymują się na tym samym poziomie. Suknie ślubne bez względu na sytuację jaka panuję w gospodarce świetnie się sprzedają. Jest to pomysł na biznes, który można realizować w miastach oraz na wsi. 

              Koszt nowej sukni ślubnej to często wydatek nawet kilku tysięcy złotych. Ceny najtańszych sukni ślubnych zaczynają się od 2 tysięcy złotych wzwyż. Na rynku istnieją salony oferujące nowe suknie. Oprócz tego istnieją salony z używanymi sukniami ślubnymi.

            Opinie wśród par młodych są podzielone. Jedni są zwolennikami nowych sukni, inni używanych. Głównym czynnikiem decydującym o wyborze jest cena sukni. Nie wszystkie młode pary, które biorą ślub posiadają odpowiedni zasób gotówki. Dla wielu par kupienie używanej sukni jest praktycznym  rozwiązaniem.

          Idea salonu polega na wstawieniu do salonu sukni od klientki. Z kolei inna klientka kupi tę suknie. Salon zarabia na prowizji jaką pobiera od każdej sprzedanej sukni i usługach krawieckich. Dodatkowo salon może zarabiać na wypożyczaniu sukien na ślub. 

        Reklamę salonu można prowadzić przez stronę internetową. Na niej mogą znaleźć się zdjęcia z opisem poszczególnych sukien.  Należy pamiętać, że najlepszą formą sprzedaży jest osobista wizyta klientki w salonie. Zakup sukien ślubnych różni się od pozostałych rzeczy sprzedawanych przez internet. Tylko osobiste obejrzenie i przymierzenie sukni prze klientkę jest gwarantem jej zadowolenia.

          Koszty na start to zakup mebli stanowiących wyposażenie salonu, komputer z dostępem do Internetu, oprogramowanie, kasa fiskalna, sprzęt fotograficzny do wykonywania zdjęć sukien , oświetlenie i tło do wykonywania zdjęć. Do prowadzenia salonu należy zatrudnić sprzedawców – personel obsługujący klientki. 

        Oprócz tego warto jest zastanowić się nad zatrudnieniem krawca/krawcowej. Często zdarza się, że suknie ślubne wymagają drobnych poprawek np. skrócenia, zwężenia itp. Zatrudnienie krawcowej sprawi, że poprawki zostaną wykonane „od ręki” na miejscu w salonie. Zwrot z inwestycji następuję średnio po 6-8 miesiącach.

0 komentarze:

Prześlij komentarz